درباره روز جهانی قلب:

7 مهرماه 1396 (29 سپتامبر2017 ) بعنوان روز جهانی قلب تعیین شده است و شعار آن " همه با هم برای سلامتی قلب  "    است .

روز جهانی قلب 1396 "همه با هم برای سلامتی قلب"

این روز یک نقش واقعی در تغییر همه این موارد بازی می کند و یک فرصت جهانی ، محرک و برانگیزاننده مهمی است که می توان برای افزایش آگاهی و تشویق افراد، اعضای خانواده، جوامع سیاستگذاران و تصمیم گیران در طول سال از آن استفاده کرد . این روز در واقع شروع برنامه و فعالیت هایی است که باید در طول سال ادامه یابد. همکاری همه ذینفعان و افراد جامعه با هم می تواند قدرتی برای پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی و کاهش بار بیماری و مرگ های زودرس ناشی از آن، داشته باشد که می تواند به افراد در هر نقطه ای از جهان برای داشتن زندگی طولانی تر، بهترهمراه  با سلامت قلب ، کمک کند.
قلب مرکز سلامتی هر فرد است و باید مراقبتی از قلب شود که شایسته آن است. فقط چند اقدام ساده مانند تغذیه سالم تر ، کاهش مصرف الکل، فعالیت بدنی بیشتر و ترک دخانیات می تواند سلامت قلب و رفاه کلی را بهبود ببخشد. برای آگاهی از وضعیت سلامت قلب لازم است هر فرد از مقادیر عوامل خطر قلبی عروقی و میزان احتمال خطر بروز حوادث قلبی عروقی خود (مانند سکته های قلبی و مغزی) طی ده سال آینده و مفهوم آن مطلع شود و بر اساس آن اقدامات لازم برای پیشگیری و درمان را انجام دهد.
هدف این است که افراد بدانند چگونه می توانند با انتخاب شیوه زندگی سالم و چند تغییر ساده به قلب خود انرژی دهند و به زندگی خود نیرو ببخشند و سپس آنرا با دیگران به اشتراک بگذارد و مشوق آنان باشد.

*************************************************

29سپتامبر 2016مصادف با 8 مهر 1395 باشعار :مهربانی با قلب نیرو بخش زندگی

قلب عضوی است که به کل بدن سلامتی و نیرو می بخشد و این نیروی قلب است که به ما امکان دوست داشتن ، خندیدن ، شاد بودن و زندگی طولانی تر و با کیفیت تری را می دهد.

علائم بیماری‌های قلبی در بسیاری از موارد دیر ظاهر می‌شوند و نداشتن علامت، دلیل بر سلامت قلب نیست و اولین گام برای داشتن یک قلب سالم، شناخت عوامل خطری است که قلب را تهدید می‌کنند.در سال ھای اخیر آمار مرگ و میر بیماران قلبی و عروقی در دنیا افزایش چشمگیری داشته است و با رعایت چند اقدام ساده مانند تغذیه سالم تر ،  فعالیت بدنی کافی و موثر، حفظ وزن مطلوب ،  کاهش مصرف الکل و ترک دخانیات می توان به سلامت قلب دست یافت.با آگاهی از مقادیر عوامل خطر بیماری های  قلبی عروقی (فشار خون ، قند خون و کلسترول خون و .. ) می توان با میزان خطر خود  آشنا شوید ، تصریح کرد : شهروندان عزیز برای اطلاع از میزان خطر بروز بیماری قلبی عروقی با مراجعه به مراکز بهداشتی درمانی یک سری بررسی و آزمایش انجام دهند.اطلاعات حاصل از این بررسی ها به شما و پزشکتان کمک خواهد کرد تا با اتخاذ روش های پیشگیری و درمانی و رفع عوامل خطر بیماری های قلبی عروقی و با انتخاب شیوه زتدگی سالم بتوانید به قلب خود نیرو ببخشید و سلامت آن را تضمین نمایید

 لینک منبع :پایگاه خبری اطلاع رسانی وب دا

*************************************************
شعار روز جهانی قلب در سال 2015: قلب سالم اولویتی برای همه کس و همه جا

 
قلب سالم اولویتی برای همه کس و همه جا


*****************************************
شعار روز جهانی قلبسال2013میلادی برابر با 1392هجری شمسی

"همواره در جاده قلب سالم حرکت کنید(Take the road to a healthy heart") است.

1

 

 

 


مطالب مرتبط:

https://www.worldheartday.org/