اخبار

آغاز طرح خدمات سلامت دهان و دندان در مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه کلیدخورد

دکترنصیری سرپرست مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه : این طرح شامل پنج خدمت معاینه ، جرم گیری و بروساژ ، فلورایدتراپی ، فیشور سیلانت وآموزش بهداشت دهان و دندان می باشد .

 همزمان با سراسر کشور طرح خدمات پیشگیری از بیماریهای دهان و دندان روز جمعه هفتم آذرماه با حضور دکتر کریم ریاست دانشگاه علوم پزشکی ، معاونین درمان و امور بهداشتی و ریاست بیمه سلامت در کلینیک دندانپزشکی غدیر مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه آغاز گردید.

دکتر نصیری گروه هدف این طرح را کودکان زیر 14 سال عنوان کرد و گفت : ارائه این خدمات برای دارندگان بیمه روستایی رایگان وبرای سایر بیمه ها با فرانشیز 30 % می باشد .

وی افزود : بیماریهای دهان و دندان در کشور شیوع نسبتاً بالایی داشته و درمان این بیماریها و عوارض ناشی از آنها هزینه قابل توجهی را به بودجه خانوار و دولت تحمیل می کند این بیماریها عمدتاً قابل پیشگیری بوده و از طریق اجرای این طرح امکان ارتقاء شاخص های سلامت درمان با کمترین هزینه میسر می باشد لذا کنترل این بیماریها در بین عموم مردم خصوصاً کودکان زیر 14 سال از اولویت خاصی برخوردار است .

سرپرست مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه افزود : این طرح با همکاری آموزش و پرورش و با مشارکت دندانپزشکان و کاردانهای بهداشت دهان و دندان با استفاده از یونیت های ثابت و یا سیاربه گروههای هدف انجام می پذیرد.


آغاز طرح خدمات سلامت دهان و دندان

آغاز طرح خدمات سلامت دهان و دندان

آغاز طرح خدمات سلامت دهان و دندان

آغاز طرح خدمات سلامت دهان و دندان

آغاز طرح خدمات سلامت دهان و دندان

 

۹ آذر ۱۳۹۳ ۱۰:۲۰

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید