اخبار

کمیته مرگ کودکان 1 تا 59 ماهه خارج بیمارستانی در مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه برگزارشد

کمیته مرگ کودک 1 تا 59 ماهه خارج بیمارستانی در سال 96 در مرکز بهداشت در  شهرستان کرمانشاه در تاریخ 30 آذرماه 1396 برگزار گردید .
این جلسه با حضور معاونت محترم مرکز بهداشت سرکار خانم دکتر آیین فر و کارشناسان ستاد سلامت خانواده در برنامه های مادران و کودکان  و آموزش بهداشت ،مسوول واحد مدیریت وبلایا ، کارشناس اداره راه و شهر سازی و دبیرکمیته مرگ بیمارستان دکتر محمد کرمانشاهی  و نیز پرسنل مراکزی که دارای مرگ  بودند برگزار گردید .
در این کمیته مواردی از مرگ کودکان و نوزادان که محل فوت آنان در خارج بیمارستان بود مورد بررسی کارشناسی قرار گرفتند . خلاصه پرونده بهداشتی موجود در سامانه سیب و مراقبت های مادر و کودک از  مورد بازبینی قرار گرفت . این اطلاعات در کنار اطلاعات حاصل از پرسشگری از والدین و شرح داستان مرگ از زبان آنان قرار گرفت و سپس مستندات موجود شامل گواهی فوت و خلاصه پرونده بیمارستانی آن کودک بررسی شد  و  توضیحات  کارکنان بهداشتی که مسئول مراقبت های مادر و کودک بودند شنیده شد  و همچنین با توجه به اینکه  . در پایان با توجه به علت مرگها مداخلاتی جهت پیشگیری از مرگهای مشابه آن در آینده به تصویب رسید . مهمترین مداخلات تصویب شده شامل :
1 . بررسی مناطق حادثه خیز ترافیکی توسط اداره محترم راه و شهر سازی
2. تاکید در شناسایی و ارجاع والدین کودکان نیازمند به مشاوره ژنتیک
3. تاکید به آموزش پیشگیری از سوانح حوادث به جامعه
5. بررسی پرونده مرگ کودکانی  که قبل از فوت به بیمارستان مراجعه داشته اند و طرح آنها در کمیته داخل بیمارستانی

 

3
2
1

۵ دی ۱۳۹۶ ۱۳:۲۸

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید