توصیه‌های بهداشتی جهت حفظ سلامت در برابر گرد و غبار غلیظ موجود در هوا:

چند توصیه‌های بهداشتی به شهروندان محترم جهت حفظ سلامت خود وافراد خانواده در برابر گرد و غبار غلیظ موجود در هوا:

افزایش گرد و غبار درهوای کرمانشاه که ناشی از ورود یک توده هوای حاوی گردوغبار غلیظ از کشورعراق وسایرکشورهای عربی می باشد وضعیت هشداردهنده ای را برای شهروندان ایجاد کرده است .
از همشهریان محترم درخواست می گردددر چنین مواقعی جهت محافظت سیستم تنفسی خود را دربرابر نفوذ گرد و غبار و ذرات معلق موجود در هوا وپیشگیری از ایجاد عوارض بعدی به
توصیه‌های بهداشتی زیر عمل نمایند.

- حتی الامکان ازخروج غیر ضروری از منزل و تردد در فضای باز خودداری نمایندودر غیر این صورت حتما" از ماسک تنفسی یا دستمال مناسب استفاده نمایند واز ساعت اولیه صبح جهت انجام کار خارج منزل استفاده نمایند.
- از افراد سالخورده و کودکان و بخصوص بیماران قلبی، ریوی و آسمی، زنان باردار درخواست می شود که با توجه به وجود ذرات گرد و غبار غلیظ در هوا از منزل خارج نشوند.
- انجام تمرینات ورزشی، پیاده‌روی برای همه گروه‌های سنی به ویژه کودکان و سالمندان و همچنین بیماران تنفسی، بیماران مبتلا به آلرژی، آسم و  بیماران قلبی مضر و خطرناک است.
- مربیان ورزشی و خانواده‌های محترم از تحرک بدنی و ورزش کودکان در محیط های باز ممانعت به عمل آورند. ( با توجه به اینکه ورزش کردن ضربان قلب را افزایش داده و تعداد تنفس های فرد را نیز زیاد می کند، در نتیجه ذرات بیشتری از این غبارها وارد سیستم تنفسی ونهایتا" سیستم خونرسانی فرد می شود که ممکن است تبعاتی را در پی داشته باشد.)
- توصیه می گردد از قرار دادن غذا های پخته وخام آماده مصرف در فضای آزاد و بدون پوشش ، به مدت طولانی خود داری گردد.
- از باز کردن درب وپنجرها خودداری نمایند.

 

     اخبار ومطالب مرتبط:
هنگام بروز گرد و غبار از مایعات و شیر بایستی بیشتر استفاده شود
میزان ریزگردها در هوای کرمانشاه همینک 10 برابر استانداردها است.
کودکان، سالمندان،بیماران قلبی و آنها که ناراحتیهای عفونی دارند از منزل خارج نشوند.