درباره روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه ای:

 28 april 28 April

 

 

مقدمه: سازمان بین المللی کار (ILO) از سال 2003 با هدف پیشگیری از حوادث وبیماریهای شغلی مراسمی را در این روز که در ایران مصادف با 8 اردیبهشت ماه است برگزار می کند .روز جهانی ایمنی وسلامت شغلی در واقع یک فعالیت سالیانه بین المللی برای نهادینه کردن کار سالم و ایمن در سرتاسر جهان است که در 28اوریل هر سال این  مراسم برگزار می شود .برگزاری این مراسم یک بخش مهم از استراتژیهای جهانی سازمان بین المللی کار برای ارتقای ایمنی وسلامت شغلی در همه محیط های کاری است .که باعث ارتقای آگاهیهای مردم وهمچنین افزایش امنیت وسلامت در محیط کار می شود .
سازمان بین المللی کار ILO    از برگزاری این مراسم توسط کلیه دولتها ،سازمانها وبخش های خصوصی وکارفرمایان وکارخانجات حمایت وپشتیبانی می کند .

موضوع روز جهانی بهداشت حرفه ای و ایمنی (هشتم اردیبهشت ماه 1397 مصادف با 28 آوریل 2018 میلادی) "بهبود ایمنی و سلامت کارگران جوان  و خاتمه دادن به کار کودکان "

 

پوستر روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه ای در سال 1397 

  

امسال(1397) در کمپین مشترک، «روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه‌ای» و «روز جهانی مبارزه با کار کودکان»، محور فعالیت‌های ایمنی و بهداشت حرفه‌ای، بهبود شرایط کار نوجوانان قرار گرفته و شعار « نسل سالم و ایمن، بهبود وضعیت ایمنی و بهداشت کار نوجوانان (15 تا 18 ساله)، جوانان (18 تا 24 ساله) و پایان دادن به کار کودکان تا سال 2030» برای سال جاری انتخاب شده است.
وجود یک میلیون و هفت صد هزار کودک کار در ایران و قرار گرفتن این گروه در شرایط مخاطره‎آمیز، ما را بر آن می‌دارد که با جلب مشارکت و هماهنگی کلیه دستگاه های اجرایی ذی ربط، نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی، تشکل های کارفرمایی و کارگری، نهادها و صاحب نظران و اندیشمندان، برای نهادینه سازی فرهنگ ایمنی و بهداشت حرفه ای در سطح جامعه با محوریت بهبود ایمنی و بهداشت کار نوجوانان و برنامه‌ریزی برای کاهش و به تدریج، پایان دادن کار کودکان، اقدام نماییم.

 

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا" اینجا کلیک کنید

 

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

موضوع روز جهانی بهداشت حرفه ای و ایمنی1396( 2017 ) "محیط کار ایمن وسالم درگرو بهینه سازی اطلاعات ایمنی وسلامت کار"

روزجهانی ایمنی وبهداشت حرفه ای 1396


 

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 

موضوع روزجهانی ایمنی و بهداشت حرفه ای سال1395 شمسی و2016  میلادی     " استرس در محیط کار یک چالش همگانی"   است

موضوع روزجهانی ایمنی و بهداشت حرفه ای سال 1395 

اخبار ومطالب مرتبط:
درباره روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه ای از سایت سازمان بین المللی کار لطفا اینجا کلیک کنید

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه ای 1395 :
بیست وهشتم آوریل سال2015 میلادی برابر با هشتم اردیبهشت ماه سال1394 هجـــری شمسی ، روز جهانی ایمــنی و بهداشت حرفه ای است.
 

امسال دستگاه­های اجرایی، تشکل­ های کارفرمایی و کارگری و انجمن­ های علمی کشور در یک حرکت جهانی و همگام با سازمان بین­ المللی کار، شعار «تحقق کار شایسته با نهادینه­ سازی فرهنگ ایمنی و بهداشت کار» را انتخاب کردند.

 

پوستر روزجهانی ایمنی وسلامت کار1394

در یک هم اندیشی که با حضور مدیران ارشد و نمایندگان دست اندرکاران و ذی نفعان (شامل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کانون عالی کارفرمایان، خانه کارگر، اتحادیه پیش کسوتان جامعه کارگری، مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی، مؤسسه کار و تامین اجتماعی، انجمن علمی بهداشت کار ایران، انجمن طب کار ایران، مرکز تحقیقات بهداشت کار دانشگاه علوم پزشکی ایران، و وزارت صنعت، معدن و تجارت) برگزار شد، شعار روز جهانی ایمنی و سلامت کار سال 1394 با عبارت زیر مشخص شد:
"تحقق کار شایسته با نهادینه سازی فرهنگ ایمنی و سلامت کار"

شورا تأکید دارد عبارت در حد یک شعار باقی نمانده و در سال 1394 سرلوحه کلیه امور مرتبط با ضوابط و قوانین، سیاست گذاری، برنامه ریزی و اجرا در دستگاه های اجرایی و سازمان ها، برای مدیران اجرایی و شاغلین قرار گیرد. پس بیاندیشیم چگونه به این حرکت بپیوندیم؟ ما بایستی سهم خود را در این حرکت ادا نماییم.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر از سایت سازمان بین المللی کار(ILO) لطفا" اینجــــــــــــــا کلیــــــــک کنیــــــــد:

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
برای مشاهده سوابق وشعار روز
جهانی ایمــنی و  بهداشت حرفه ای ،( سال های قبل) روی سال مورد نظر خود کلیک کنید:

 سال 1393 سال1392   سال1391   - سال1390
  - سال1389
   - سال1388
  - سال1387  

برای مشاهده پوسترهای روز جهانی ایمنی وبهداشت حرفه ای از سال1387 تا1392 لطفا" اینجــــــــــــــا کلیــــــــک کنیــــــــد:
برای مشاهده تاریخچه روز جهانی ایمــنی و  بهداشت حرفه ای( از سایت سازمان بین المللی کار(ILO) ) لطفا" اینجــــــــــــــا کلیــــــــک کنیــــــــد:

***********************************************

برچسب ها :روز جهانی ایمــنی و  سلامت کار